Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gminne eliminacje konkursu „Jugend trägt Gedichte vor” „Młodzież recytuje poezję”


Dnia 16. 04. 2013 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Turzy przy współpracy z Sozial – Kulturelle Gesellschaft der Deutschen im Oppelner Schlesien (Towarzystwo Społeczno– Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim) zostały przeprowadzone gminne eliminacje konkursu: „Jugend trägt Gedichte vor” / „Młodzież recytuje poezję”, w których wzięło udział 23 uczniów  z 6 szkół:


- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śl. w Dobrodzieniu
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Pludrach
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Szemrowicach
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Turzy
- Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu.


W skład komisji konkursowej wchodziły panie: Barbara Kaczmarczyk (przewodniczący), Beata Sikora, Sylwia Krafczyk i Urszula Mazur.
Do eliminacji rejonowych, które odbędą się 14.05.2013 r. w Oleśnie, zakwalifikowały się następujące osoby:

a) kategoria: szkoła podstawowa
Kamila Sikora, uczennica kl.V Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śl. w Dobrodzieniu – I miejsce
Jessica Kotysz, uczennica kl. V Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śl. w Dobrodzieniu – II miejsce
Simona Bartocha, uczennica kl. VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Turzy  –  III miejsce
Michał Kopyto, uczeń kl. IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Pludrach – III miejsce (ex aequo)
Patrycja Kuc, uczennica kl. V Publicznej Szkoły Podstawowej w Szemrowicach – IV miejsce
Zofia Lichota, uczennica kl. IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Pludrach – IV miejsce (ex aequo)

b) kategoria: gimnazjum
Sabina Jendrosek – uczennica kl. III Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu –  – I miejsce
Weronika Brzezina, uczennica kl. III – II miejsce
Claudia Sklorz, uczennica kl. III – III miejsce
Natalia Kurc, uczennica kl. I – IV miejsce
Wiktoria Grejner, uczennica kl. I – V miejsce
Sabina Maziol, uczennica kl. II – VI miejsce
c) kategoria: szkoła średnia
Luiza Pływacz, uczennica kl. I Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu – I miejsce
Noemi Jakusik, uczennica kl. I – II miejsce
Mattheus Czellnik, uczeń kl. I – III miejsce
Daria Kowolik, uczennica kl. I – IV miejsce

Wszystkim zwycięzcom i uczestikom gminnych eliminacji konkursu recytatorskiego: „Jugend trägt Gedichte vor” / „Młodzież recytuje poezję” serdeczne gratuluję, dziękuję za udział, życzę dalszego zapału i sukcesów w poszerzaniu wiadomości i umiejętności z języka niemieckiego!

                                                                                                                                               Nauczyciel mgr Urszula Mazur


Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML