Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gminny etap XVIII Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim ”Młodzież recytuje poezję”

 

30 marca br. w PSP w Szemrowicach odbyły się gminne eliminacje XVIII Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim ”Młodzież recytuje poezję”/ „Jugend trägt Gedichte vor“.

Celem konkursu jest popularyzacja poezji niemieckojęzycznej, ze szczególnym uwzględnieniem poezji związanej ze Śląskiem oraz propagowanie piękna żywego słowa.

W eliminacjach wzięło udział 21 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy, z Publicznego Gimnazjum oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu – laureatów eliminacji na szczeblu szkolnym.

Każdy recytator prezentował dwa utwory poetyckie w języku niemieckim. Jury konkursu pracowało pod kierunkiem przewodniczącej Dobrodzieńskiego Koła Mniejszości Niemieckiej p. Barbary Kaczmarczyk. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Dobrodzieniu, które zostały wręczone przez p. Burmistrz Różę Koźlik. Na konkursie obecna była również dyrektor ZEAS-u - p. Bożena Umiastowska.

W kategorii szkół podstawowych: I miejsce zajęła Simona Bartocha z PSP w Turzy, II miejsce zajęła Patrycja Kuc z PSP w Szemrowicach, III miejsce zajął Patryk Sacha z PSP w Szemrowicach,
IV Fabian Dąbek z PSP w Szemrowicach, V Natalia Kurc z PSP w Dobrodzieniu, VI miejsce  Aleksandra Krawiec z PSP w Pludrach.

W kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce zajęła Weronika Brzezina, II Olivia Ziaja,
III Sabina Maziol, IV Jessica Sacha, V Claudia Sklorz, VI Sabina Jedndrosek.  

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce zajęła Amanda Kuś, II Sylwia Pietruszka  i III Weronika Nieszporek z ZSP w Dobrodzieniu.
Zwycięzcy eliminacji gminnych pojadą na etap powiatowy do Olesna 10 maja 2012r.

 

                                                                                                                                                                              Aldona Stych-Borkowska

 

 

Wersja XML