Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Marszałkowska Inicjatywa Sołecka w Gminie Dobrodzień

 

Do projektu pn. „Marszałkowska Inicjatywa Sołecka – Opolskie w latach 2020 – 2022” w bieżącym roku przystąpiło pięć sołectw z terenu gminy Dobrodzień: Błachów, Bzinica Stara, Główczyce, Makowczyce i Pludry.

Dwa sołectwa Pludry i Makowczyce zakończyły realizację zadań, poniżej prezentujemy efekty prac.

PLUDRY - zadanie pn. "Ulepszenie miejsca spotkań mieszkańców sołectwa".

Stan techniczny świetlicy wiejskiej w Pludrach wymagał odnowy. Dlatego w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej zakupiono materiały, a dzięki zaangażowaniu mieszkańców sołectwa pomieszczenia miejsca spotkań zyskały świeży wygląd. Została zakupiona zmywarka wraz z podstawą ze stali nierdzewnej, a mieszkańcy przygotowali podłączenie na zapleczu kuchennym świetlicy. Wyposażenie zaplecza kuchennego świetlicy poprawi komfort organizowania spotkań okolicznościowych, tematycznych dla mieszkańców sołectwa tym bardziej, że będą się odbywały w odnowionej, estetycznej świetlicy.

Galeria zdjęć:

 

 

MAKOWCZYCE - zadanie: „ Wykończenie wnętrza remizy – miejsca spotkań mieszkańców”.

Mieszkańcy sołectwa Makowczyce nie mieli miejsca spotkań, a na zebrania dojeżdżali do sąsiednich miejscowości. Po odbudowie drewnianego budynku dawnej remizy ze zmianą przeznaczenia na miejsce spotkań do wykonania pozostały prace wykończeniowe w budynku. Dlatego w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej wykonana została posadzka z płytek ceramicznych oraz położono listwy wykończeniowe w całym pomieszczeniu, a drewniane wnętrze pomalowano podkładem ochronnym i nawierzchniowym lakierem.

Po położeniu płytek i wykończeniu ścian remizy mieszkańcy będą mogli organizować zebrania i spotkania okolicznościowe we własnym miejscu spotkań, co będzie dużym udogodnieniem dla wszystkich. Mieszkańcy pod nadzorem fachowców wykonywali drobne prace.

Galeria zdjęć:

 

 

[HK]

Wersja XML