Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

ZDROWIE

DowiedzSieWiecej.jpeg

 

 


W sprawie transportu do punktu szczepień dla osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu) należy kontaktować się z koordynatorem ds. szczepień w gminie Dobrodzień  pod nr tel. 34 3575 100 w. 37. 

Klauzula RODO PDFRODO klauzula_szczepienie_covid.pdf (600,68KB)


 

PDFWaldtour ulotka wczasy zdrowotne.pdf (2,09MB)


[12.03.2021]

Szanowni Mieszkańcy!

W związku ze  zdiagnozowanymi zakażeniami koronawirusem COVID-19 w Urzędzie Miejskim w Dobrodzieniu, w  trosce o zdrowie mieszkańców i pracowników wprowadza się z dniem 12.04.2021 r. ograniczenia w funkcjonowaniu urzędu. Bezpośredni kontakt z pracownikami Urzędu Miejskiego, Urzędu Stanu Cywilnego, Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrodzieniu zostaje ZAWIESZONY  do dnia 18.04.2021 r.  Zawieszeniu ulega także stanowisko do samospisu  utworzone w ramach NSP 2021.

Bardzo prosimy o załatwianie spraw  za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonicznie bądź tradycyjnej poczty. Płatności prosimy w miarę możliwości realizować za pośrednictwem przelewów bankowych bądź poczty. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Dane teleadresowe

 

[25.03.2021]

Od soboty, 27 marca wprowadzone zostaną nowe zasady bezpieczeństwa. Obowiązywać będą do 9 kwietnia.

Szczegóły:

 Handel- Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostaną zamknięte.

 Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

 Oprócz tego w placówkach handlowych na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób:

1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,

1 osoba na 20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2.

 Kult religijny - Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

 Salony fryzjerskie i kosmetyczne - Od 27 marca zakaz działalności obejmie także salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne w całej Polsce.

 Żłobki i przedszkola tylko dla medyków - Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej). Ważne Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

 Sport – tylko zawodowy - Działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.

 Pozostałe ograniczenia – bez zmian.

 

[25.01.2021]

 

SMS.jpeg

 

IMG-20210113-WA0006.jpeg

 

Gmina Dobrodzień zapewni bezpłatny transport do punktu szczepień dla osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu).

W sprawie transportu należy kontaktować się z Urzędem Miejskim w Dobrodzieniu pod nr tel. 34 3575 100 w.56.  lub 535 497 564

Klauzula RODO PDFRODO klauzula_szczepienie_covid.pdf (600,68KB)

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat
Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. 

Jak się będzie można zarejestrować?
Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 - osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są pod adresem https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien 

 

DOBRODZIEŃ:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "ESKULAP" s.c.,  Dobrodzień, ul. Moniuszki 2 , tel. 343575275    

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej GAMED,  Dobrodzień, ul.  Parkowa 2a, tel. 343536590

 

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

 

MP4DlaczegoWartoZaczczepicSie_3.mp4 (6,01MB)
MP4GdzieSzukacInformacji_2.mp4 (6,41MB)
MP4PrzetestowaneSzczepionki_2.mp4 (6,40MB)
PDFULOTKA_SZCZEPIENIA JAKO SKUTECZNA FORMA ZAPOBIEGANIA CHOROBOM.pdf (889,88KB)
 

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.gov.pl/web/szczepimysie

szczepimy-1024x519.jpeg

 

 

[26.10.2020]

Szanowni Mieszkańcy!

W nawiązaniu do zarządzenia S.0050.46.2020 Burmistrza Dobrodzienia z dnia 16 marca 2020r oraz w związku z  narastającą liczbą zakażeń koronawirusem COVID-19 w trosce o zdrowie mieszkańców i pracowników wprowadza się z dniem 26.10.2020 r. ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu. Bezpośredni kontakt z pracownikami będzie realizowany przez wideodomofon zainstalowany przy drzwiach wejściowych do budynku.
Instrukcja obsługi będzie umieszczona obok wideodomofonu.


Bardzo prosimy o załatwianie spraw niewymagających bezpośredniego kontaktu z pracownikami za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonicznie bądź tradycyjnej poczty. Płatności proszę w miarę możliwości realizować za pośrednictwem przelewów bankowych bądź poczty. Za utrudnienia przepraszamy.

Dane teleadresowe

 

[09.10.2020]

Od 10 października 2020 roku powiat oleski objęty jest strefą czerwoną.  Za Ministerstwem Zdrowia poniżej publikujemy obostrzenia dla powiatów czerwonych, które mają obowiązywać od 10 października.

 

Organizacja kongresów i targów strefa Czerwona – zakaz.

 Wydarzenia sportowe strefa Czerwona – bez publiczności.

 Wydarzenia kulturalne strefa Czerwona – zakaz .

Gastronomia strefa Czerwona – 1 osoba na 4 m2. Prowadzenie działalności możliwe od 6.00–22.00. Ograniczenia w zakresie godzin nie stosuje się do realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu.

Działalność hotelarska - obecnie jest dopuszczalna, z wyłączeniem działalności klubów i dyskotek. Stosuje się przepisy dotyczące kongresów, basenów, siłowni oraz działalności kulturalnej – jeśli taka jest świadczona w hotelu itp. Strefa Czerwona – bez zmian.

 Aquaparki i baseny- obecnie 75 proc. obłożenia obiektu w aquaparkach.Strefa Czerwona – bez zmian.

Wesołe miasteczka, parki rozrywki lub parki rekreacyjne. Strefa Czerwona – zakaz.

 Siłownie strefa Czerwona – 1 osoba na 10 m2.

 Kina strefa Czerwona - 25 proc. publiczności.

Sanatoria, rehabilitacja, uzdrowiska. Obecnie warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego. Tak samo leczenie uzdrowiskowe, leczenie sanatoryjne dzieci. Strefa Czerwona – bez zmian.

Zgromadzenia. Obecnie jest zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m. Uczestnicy 1,5 m od siebie i zakrywają usta i nos.Strefa Czerwona – bez zmian.

Kościoły. Strefa Czerwona – 50 proc. obłożenia budynku (kościoła) lub innego obiektu kultu religijnego oraz obowiązek zakrywania ust i nosa. Jeśli wydarzenie religijne odbywa się na zewnątrz– obowiązek zachowania dystansu 1,5 m i obowiązek zakrywania ust i nosa.

 Wesela i inne uroczystości „rodzinne”. Strefa Czerwona – 50 osób, z wyjątkiem obsługi. Zmiany te wchodzą od 17 października 2020 r.

 Inne imprezy, spotkania niezależnie od ich rodzaju. Strefa Czerwona – 50 osób, z wyjątkiem obsługi.

Transport zbiorowy. Strefa Czerwona – 50 proc. liczby miejsc siedzących albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50 proc. miejsc siedzących niezajętych – przewozy lokalne w ramach obszaru czerwonego.

Maski. Strefa Czerwona – wszędzie maski w przestrzeni publicznej.

 Handel. Obecnie jest obowiązek noszenia przez klientów podczas zakupu towa¬rów lub usług rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk. Strefa Czerwona – bez zmian.

 Poprawa kondycji fizycznej (ujęta w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04.Z). Strefa Czerwona – zakaz.

 Kluby nocne, dyskoteki. Obecnie zakaz prowadzenia działalności. Strefa Czerwona – bez zmian.

 Salony kosmetyczne, fryzjerskie i tatuażu. Obecnie w miejscu, w którym jest prowadzona taka działalność przebywa wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun. Strefa Czerwona – bez zmian.

 Transport lotniczy. Obecnie jest obowiązek zapewnienia płynów do dezynfekcji rąk na pokładzie statku powietrznego, dezynfekcji statku powietrznego, przekazania pasażerom, za pośrednictwem personelu pokładowego, do wypełnienia formularzy kart lokalizacji podróżnego dla celów zdrowotnych oraz odebrania wypełnionych kart – w przypadku, gdy pasażer przekracza granicę państwową w celu udania się do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Strefa Czerwona – bez zmian.

 

Powiat oleski w czerwonej strefie.jpeg

 


chron_siebie_i_innych_v1.jpeg

[19.06.2020]

WZNOWIENIE BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI KLIENTA W URZĘDZIE MIEJSKIM W DOBRODZIENIU

Szanowni Mieszkańcy,

informujemy, iż od dnia 22.06.2020r. nastąpi wznowienie bezpośredniej obsługi klienta w Urzędzie Miejskim w Dobrodzieniu. Z uwagi na trwający stan epidemii wywołany wirusem SARS-CoV-2, obsługa klienta będzie się odbywać z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów. Prosimy o wchodzenie do biur pojedynczo, zachowanie dwumetrowych odstępów oraz bezwzględne zakrywanie ust i nosa podczas wizyty w urzędzie.

Burmistrz Dobrodzienia


[18.05.2020]

Drodzy mieszkańcy, choć na terenie kraju mamy stopniowe poluźnianie obostrzeń prosimy by nadal BEZWZGLĘDNIE przestrzegać wszelkich zaleceń sanitarnych.

Udało się pozyskać szczegółowe dane na temat zachorowań na terenie naszej gminy, które możemy przekazać.
Ogółem do tej pory (stan na piątek 15.05.2020):
- Zakażonych - 58 osób (w tym 13 wyzdrowiało, 2 osoby zmarły).
- W kwarantannie 144 osoby.

W skali kraju to bardzo duża liczba. Jest to praktycznie równo połowa przypadków w naszym powiecie i ponad 10% zakażeń na terenie całego województwa opolskiego. Prosimy wszystkich raz jeszcze - ZACHOWAJCIE OSTROŻNOŚĆ!


[15.05.2020]

Szanowni Mieszkańcy, Drodzy Rodzice,

podjęliśmy decyzję o przedłużeniu zawieszenia działalności żłobka, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie Gminy co najmniej do 25 maja. Tą decyzję opieramy na opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Oleśnie  oraz konsultacjach z dyrekcją placówek edukacyjnych. Mamy na uwadze w tym względzie przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci i wszystkich mieszkańców, ale również konieczność należytego dostosowania jednostek do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego i stan aktualnego zagrożenia rozwoju epidemii na terenie gminy, który potwierdza opinia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Oleśnie.

O wszelkich zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco. Poniżej zamieszczamy pismo Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Oleśnie.

 

Opinia Sanepid Olesno 14.05.2020r..jpeg


[29.04.2020]

ZWOLNIENIA Z PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI

Szanowni Przedsiębiorcy,

przypominamy, iż na mocy Uchwały Rady Miejskiej w  Dobrodzieniu Nr XVIII/153/2020 z dnia 15 kwietnia br., przedsiębiorcy, których dotyczy całkowity zakaz prowadzenia działalności związany ze skutkami epidemii COVID-19, mogą wnioskować o całkowite zwolnienie z podatku od nieruchomości, którego terminy płatności upływają odpowiednio w kwietniu, maju i czerwcu 2020r. Ponadto, dla pozostałych firm, których sytuacja uległa pogorszeniu, na mocy Uchwały Rady Miejskiej w  Dobrodzieniu Nr XVIII/152/2020 z dnia 15 kwietnia br., proponowany jest odroczony termin płatności podatku od nieruchomości, do dnia 30 sierpnia.

Przedsiębiorca nabywa prawo do zwolnień po złożeniu korekty informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych lub korekty deklaracji na podatek od nieruchomości oraz oświadczenia zgodnego ze wzorem określonym w załączniku do niniejszej uchwały. Termin składania oświadczeń upływa 15 maja 2020r. Poniżej zamieszczamy linki, w których znajdą Państwo ww. Uchwały RM w Dobrodzieniu wraz z niezbędnym załącznikiem - OŚWIADCZENIEM PRZEDSIĘBIORCY.

Uchwała Rady Miejskiej w  Dobrodzieniu Nr XVIII/153/2020 z dnia 15 kwietnia br. w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości:
https://bip.dobrodzien.pl/download/attachment/15995/uchwala-nr-xviii-153-2020.pdf
Uchwała Rady Miejskiej w  Dobrodzieniu Nr XVIII/152/2020 z dnia 15 kwietnia br. w sprawie przedłużenia przedsiębiorcom terminów płatności rat podatku od nieruchomości:
https://bip.dobrodzien.pl/download/attachment/15994/uchwala-nr-xviii-152-2020.pdf

 

[20.04.2020]

20.04.2020 r. KORONAWIRUS -  OBOSTRZENIA I ZMIANY

Najważniejsze, obowiązujące stałe zasady bezpieczeństwa:
-zachowanie 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych,
-obowiązkowe zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych,
-utrzymanie pracy i edukacji zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe,
-ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu),
-kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.

Od 20.04.2020 r. wprowadzono następujące zmiany:

-Zniesiono zakaz wstępu do lasu.
-Godziny dla seniorów będą obowiązywać tylko w dni robocze.
-Maseczek nie trzeba nosić w domach dziecka i na ogródkach działkowych.
-Dzieci powyżej 13. roku życia mogą wychodzić z domu bez opiekunów.
-W mniejszych sklepach podwyższono limit osób robiących zakupy do czterech na jedną kasę, w większych wprowadzono limit jednej osoby na każde 15 m kw. powierzchni.
-W kościołach może przebywać więcej osób - jedna na 15 m kw. Ilość wiernych zależy więc od wielkości świątyni.

Więcej informacji na https://www.gov.pl/web/koronawirus

 

[14.04.2020]

WYTYCZNE MINISTRA KLIMATU I GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DOT. POSTĘPOWANIA Z ODPADAMI W CZASIE WYSTĘPOWANIA ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM.

 

Wytyczne dla osób zdrowych objętych kwarantanną, dla osób stosujących środki zapobiegawcze np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, w trakcie zakupów, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniani się koronowirusa:

a) odpady powinny być segregowane i wrzucane do właściwych pojemników (papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, bioodpady, odpady zmieszane),

b) maseczki, rękawiczki i inne środki ochronne stosowane przez osoby zdrowe powinny być uprzednio zebrane w workach, które po zawiązaniu wrzucane są do pojemnika/worka na odpady zmieszane.

 


[01.04.2020]

INFORMACJA O OTWARCIU TARGOWISKA MIEJSKIEGO W DOBRODZIENIU

 

Odwołuje się zakaz handlu na targowisku miejskim w Dobrodzieniu w zakresie handlu artykułami spożywczo - warzywnymi i artykułami ogrodniczymi.

Bardzo proszę o zastosowanie się do zasad bezpieczeństwa w związku z koronawirusem.

 

Więcej informacji na https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

 

Poniżej wyciąg dot. targowisk:

Targowisko – 3 klientów na 1 punkt handlowy

Podobne zaostrzenia dotkną także targów, straganów i bazarków. Z tą różnicą, że liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych.

PRZYKŁAD Jeśli więc na osiedlowym bazarze jest 20 takich punktów, to na jego terenie może przebywać w jednym momencie maksymalnie 60 klientów.

 

Burmistrz Dobrodzienia

dr Andrzej Jasiński

 


[26.03.2020]

Szanowni Państwo!

W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii koronawirusa, prosimy o niegrupowanie się osób, aby zminimalizować ryzyko jego rozprzestrzeniania. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas zależy zdrowie i życie naszych najbliższych - rodziców, dziadków, dzieci, naszych przyjaciół i sąsiadów.

Dlatego prosimy o rozejście się i zachowywanie bezpiecznej odległości. Liczymy na Waszą odpowiedzialność i rozsądek, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii.

Komenda Powiatowa Policji w Oleśnie


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oleśnie przesyła  link do zaleceń:

Targowiska, bazary, na których sprzedawana jest żywność – zalecane działania zapobiegające zagrożeniu epidemiologicznemu COVID- 19 (koronawirus)

Opublikowany dziś na stronie GIS.

https://gis.gov.pl/aktualnosci/targowiska-bazary-na-ktorych-sprzedawana-jest-zywnosc-zalecane-dzialania-zapobiegajace-zagrozeniu-epidemiologicznemu-covid-19-koronawirus/

 


[25.03.2020]

Dalsze ograniczenia w przekraczaniu granicy RP

  

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie. Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy. Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim. 

Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.

 


[23.03.2020]

PDFogłoszenie epidemii.pdf (344,85KB)

DOCXkarta lokalizacyjna.docx (24,09KB)


[18.03.2020]

APEL BURMISTRZA!!!

 

Drodzy Mieszkańcy,

Z uwagi na trwający okres zapobiegania i przeciwdziałania wirusowi COVID-19 zwracam się do Państwa z apelem o pomoc.

Są wokół nas osoby starsze i niepełnosprawne, które ze względu na obniżoną odporność, a także towarzyszące inne choroby, są najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby. Bardzo proszę o zwrócenie uwagi na takie osoby i sąsiedzką pomoc w codziennych czynnościach takich jak: dostarczenie zakupów żywności czy leków.

Zwróciłem się do sołtysów i radnych o przeanalizowanie sytuacji i przekazanie informacji o osobach, które potrzebują pomocy. Jeżeli na terenie naszej gminy znajdują się jeszcze osoby, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny lub sąsiadów, prosimy o kontakt z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dobrodzieniu - numer telefonu 34 351 6260 .

Proszę osoby, które chcą pomóc (robienie zakupów, zakup leków, itp.) osobom potrzebującym (zdrowym i nieobjętym kwarantanną ) o zgłaszanie się i kontakt z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dobrodzieniu - numer telefonu 34 351 6260.

Wiem, że są osoby, które same podjęły pomoc.
Za tę pomoc, chcę w imieniu osób potrzebujących i swoim własnym złożyć gorące podziękowania. Dziękuję!!!

 

Burmistrz Dobrodzienia

Andrzej Jasiński

 


[16.03.2020]

PDFnieodpłatna pomoc prawna.pdf (342,60KB)


[16.03.2020]

Ważne telefony:

Telefon alarmowy całodobowy: 604958325

Telefon alarmowy całodobowy: 793832257

Telefon alarmowy całodobowy: 512244008

Telefon alarmowy całodobowy: 601226721

Telefon alarmowy całodobowy: 606305480

Telefon alarmowy całodobowy: 502635535

Telefon alarmowy całodobowy: 502540721

Telefon alarmowy całodobowy: 602654656

Telefon alarmowy całodobowy: 693628983

Telefon alarmowy całodobowy: 512082606

Telefon alarmowy całodobowy: 502539944

Telefon alarmowy całodobowy: 501723252

800 -190- 590

Wszystkie aktualne informacje dotyczące koronawirusa można śledzić pod linkiem wsseopole.pis.gov.pl

Adresy oddziałów zakaźnych na Opolszczyźnie:

Na tej stronie będą uaktualniane na bieżąco wszelkie informacje:

http://www.nfz-opole.pl/aktualnosci/aktualnosci-i-komunikaty/informacje-dotyczace-postepowania-na-wypadek-podejrzenia-wystapienia-koronawirusa-,2198.html


[16.03.2020]

Komunikat Burmistrza Dobrodzienia z dnia 16.03.2020r.


Szanowni Mieszkańcy Gminy Dobrodzień

Podejmując działania mające na celu niedopuszczenie do  rozprzestrzeniania się KORONAWIRUSA, uprzejmie informuję:

od godziny 1400 w dniu 16 marca 2020r.  do odwołania w Urzędzie Miejskim w Dobrodzieniu, Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrodzieniu i Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół i Przedszkoli w Dobrodzieniu, sprawy  będą załatwiane w formie elektronicznej, telefonicznej, drogą pocztową oraz poprzez e-PUAP.

Pilne i terminowe sprawy będzie można załatwić tylko po wcześniejszym uprzednim kontakcie telefonicznym pod numerami telefonów:

Kasa Urzędu Miejskiego będzie nieczynna od dnia 16 marca 2020r., od godziny 1400 do odwołania.

Wszelkie opłaty proszę uiszczać na konto bankowe nr:  89 8907 1047 2005 4000 0765 0011

O wszelkich zmianach będziemy na bieżąco informować za pomocą strony internetowej www.dobrodzien.pl oraz na drzwiach Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu.

PDFKomunikat Burmistrza Koronawirus.pdf (245,71KB)

PDFZarządzenie Nr S.0050.46.2020.pdf (236,47KB)

 

[15.03.2020] 
APEL!!! PRZESUNIĘTE TERMINY PŁATNOŚCI


W trosce o zdrowie mieszkańców, jeszcze raz zwracam się z prośbą o dokonywanie płatności na rzecz Gminy Dobrodzień drogą elektroniczną (e-bankowość). Jednocześnie chciałbym nadmienić, że w piątek premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd przesuwa terminy różnych obowiązków administracyjnych – składania deklaracji podatkowych i innych płatności np. podatku od nieruchomości. "Tak, żeby nie trzeba było wychodzić z domu do końca marca, żeby można było najlepiej zrobić to zdalnie" – podkreślił szef rządu.

W związku z tym informuję, że termin płatności podatku od nieruchomości, który mija 15 marca (a z powodu niedzieli jest to 16 marca) zostaje przesunięty, w domyśle, na 31 marca. Proszę osoby, które jeszcze nie uregulowały płatności za podatek od nieruchomości, aby spokojnie dokonały płatności w terminie późniejszym drogą elektroniczną (lub w kasie w urzędzie w terminie po 29 marca). Nie generujmy dodatkowego ruchu w Urzędzie Miasta. Jeszcze raz proszę Państwa o dokonywanie wpłat w kasie Urzędu tylko i wyłącznie w wypadku gdy taka potrzeba naprawdę istnieje i brak jest dostępu do bankowości elektronicznej

Burmistrz Dobrodzienia dr Andrzej Jasiński

Nr konta bankowego Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu:
89 8907 1047 2005 4000 0765 0011 BS Leśnica o/Dobrodzień


Konsekwencja prawne nieprzestrzegania nakazów lub zakazów o zapobieganiu chorobom, narażenie na zarażenie:

Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. KODEKS WYKROCZEŃ ( tj. Dz.U.2019.821, z późn. zm.)

Art.  116.  [Nieprzestrzeganie nakazów lub zakazów o zapobieganiu chorobom]
§  1. 
Kto, wiedząc o tym, że:
1) jest chory na gruźlicę, chorobę weneryczną lub inną chorobę zakaźną albo podejrzany o tę chorobę,
2) styka się z chorym na chorobę określoną w punkcie 1 lub z podejrzanym o to, że jest chory na gruźlicę lub inną chorobę zakaźną,
3) jest nosicielem zarazków choroby określonej w punkcie 1 lub podejrzanym o nosicielstwo,
nie przestrzega nakazów lub zakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu tym chorobom lub o ich zwalczaniu albo nie przestrzega wskazań lub zarządzeń leczniczych wydanych na podstawie tych przepisów przez organy służby zdrowia,

podlega karze grzywny albo karze nagany.

§  2. 
Tej samej karze podlega, kto, sprawując pieczę nad osobą małoletnią lub bezradną, nie dopełnia obowiązku spowodowania, aby osoba ta zastosowała się do określonych w § 1 nakazów, zakazów, wskazań lub zarządzeń leczniczych.


Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
§ 1. Kto, wiedząc, że jest zarażony wirusem HIV, naraża bezpośrednio inną osobę na takie zarażenie,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Kto, wiedząc, że jest dotknięty chorobą weneryczną lub zakaźną, ciężką chorobą nieuleczalną lub realnie zagrażającą życiu, naraża bezpośrednio inną osobę na zarażenie taką chorobą,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.


Szanowni Państwo!

Proszę o odpowiedzialne zachowanie mieszkańców naszej gminy.Po powrocie z zagranicy proszę kontaktować się ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi pod numerem 693628983.Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://www.gov.pl/…/k…/zamykamy-granice-przed-koronawirusem.

Z informacji tam zawartych wynika, że "Polacy wracający do Polski odbędą 14-dniową kwarantannę domową
Obywatele, którzy znajdują się obecnie poza Polską, mogą wracać do kraju. Po przekroczeniu granicy każdy z nich zostanie zarejestrowany, a także przebadany. Zostanie również skierowany na obowiązkową 14-dniową kwarantannę domową.

Wyjątkiem są osoby:
- z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim,
- kierowcy transportu kołowego – np. autobusów i busów.
Nie będą musiały one przebywać kwarantanny.
(...)
Kwarantanna trwa dwa tygodnie. W tym czasie:
- w żadnym wypadku nie wychodź z domu
- spacery z psem, wyjście do sklepu czy do lekarza są zakazane. W zakupach czy wyprowadzeniu psa niech pomoże Ci sąsiad lub ktoś bliski
- jeżeli masz bliski kontakt z innymi osobami w domu – one również muszą zostać poddane kwarantannie
- jeżeli masz objawy choroby, koniecznie zgłoś to telefonicznie."

Jeszcze raz proszę o zachowanie odpowiedzialne i racjonalne.

Burmistrz Dobrodzienia
Andrzej Jasiński


[13.03.2020] STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO!!!

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował, że wprowadza na terenie Polski stan zagrożenia epidemicznego. Zarządzenie wejdzie w życie w nocy z piątku na sobotę.

Prezes Rady Ministrów powiedział, że wprowadzone zostaną pełne kontrole na granicach na okres 10 dni z opcją przedłużenia. Polscy obywatele po przekroczeniu granicy będą objęci 14-dniową kwarantanną. Cudzoziemcy nie będą wpuszczani na teren Rzeczpospolitej. Ci, związani z Polską, którzy pracują i mieszkają na terenie RP będą podlegali kwarantannie. Te obostrzenia nie dotyczą ruchu towarowego. Natomiast nie będzie można opuszczać kraju. Dotyczy to wszystkich przejść granicznych.

Zniesione zostaną międzynarodowe połączenia osobowe, zarówno te lotnicze, jak i kolejowe, krajowe będą się odbywać tak płynnie, jak tylko to możliwe. Jednak zwiększone zostaną kontrole.

Ograniczona zostanie działalność galerii handlowych. Otwarte pozostaną m.in. sklepy spożywcze, drogerie i apteki. Pozostałe sklepy od północy będą już zamknięte na czas nieokreślony.

Zamknięte zostaną puby, restauracje, kluby, kawiarnie i tym podobne. Jednak tego typu miejsca będą mogły świadczyć usługi dowozu swoich produktów.

Wszystkie zgromadzenia zostaną ograniczone do liczby 50 osób. Ten nakaz jest powszechny. Ograniczenie wpływa m.in. na sposób przeprowadzanych mszy świętych.

Bardzo prosimy o stosowanie się do ograniczeń dla dobra wszystkich mieszkańców Tylko w ten sposób możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

 


Zawieszenie Dyżurów Burmistrza Dobrodzienia

W związku z zagrożeniem zakażeniem koronowirusem czwartkowe dyżury Burmistrza Dobrodzienia zostają do odwołania zawieszone. 


Apel związany z płatnościami na rzecz gminy Dobrodzień

Prosimy o dokonywanie płatności na rzecz Gminy Dobrodzień drogą elektroniczną lub płatności kartą płatniczą w kasie tut. urzędu


Komunikat Burmistrza Dobrodzienia w sprawie koronawirusa


Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

W dniach 12,13 marca br. w placówkach tych będą odbywały się działania opiekuńcze, kursy realizowane przez autobusy ZGKiM Dobrodzień do dnia 13.03.2020r. będą odbywały się zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy


KORONAWIRUS.jpeg

Wersja XML