Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

VEGA zdobyła czternaście medali w Lublinie na początek sezonu pływackiego

Brak opisu obrazka

W dniu 02.03.2019 r. w Lublinie zostały zorganizowane Ogólnopolskie Zawody Pływackie - Memoriał im. Henryka Kosakowskiego, których organizatorem był Lubelski Okręgowy Związek Pływacki oraz Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin. W memoriale startowali zawodnicy 12-letni i starsi. Zawody, jako pierwsze w obecnym sezonie pływackim w Polsce, zostały przeprowadzone na pływalni 50m.

W zawodach w Lublinie udział wzięli zawodnicy Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, którzy zanotowali bardzo udane starty indywidualne, zdobywając ostatecznie 14 medali, w tym 4 złote, 4 srebrne i 6 brązowych. W ostatecznej klasyfikacji medalowej zawodów Sekcja Pływacka VEGA Dobrodzień zajęła wysokie 10 miejsce wśród 25 sklasyfikowanych ekip sportowych.

Do wyniku medalowego zdecydowanie przyczynił się Marcel Guzy, który zdobył 7 medali. Marcel złoty medal wywalczył w konkurencji 200m stylem zmiennym. Jako specjalista stylu klasycznego wywalczył 2 srebrne medale na średnich dystansach - 100m i 200m. Medale brązowe zdobywał na dystansach długich, 400m stylem dowolnym i zmiennym oraz w sprincie 50m żabką. Srebrny medal w kategorii Juniora w wyścigu na 200m żabką zapewnił jednocześnie Marcelowi zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji OPEN.

Dorobek medalowy VEGI Dobrodzień powiększyły dziewczęta, które zdobyły również 7 medali. Na początku obecnego sezonu letniego na olimpijskiej długości pływalni AQUA LUBLIN udane starty zanotowała 13-letnia Marta Rakowska. Pływaczka czterokrotnie stawała na podium zdobywając 3 złote medale i 1 srebrny. Dzięki osiągniętym wynikom indywidualnym Marta w generalnej klasyfikacji punktowej FINA na Najlepszą Zawodniczkę Zawodów zajęła drugie miejsce w kategorii dziewcząt 12-13 lat. Z Martą rywalizowała jej młodsza koleżanka klubowa 12-letnia Sara Jainta, która wywalczyła dwa medale. W stylu motylkowym Sara wywalczyła medal srebrny na dystansie 100m, a w konkurencji 200m stylem zmiennym zajęła 3 miejsce. Medal brązowy wywalczyła 14-letnia Zuzanna Jonczyk w konkurencji 100m stylem dowolnym.

Wyniki zawodników oraz prezentowana przez nich obecnie forma sportowa to pozytywny prognostyk na progu właśnie rozpoczynającego się sezonu letniego i efekt dobrze przepracowanego zimowego obozu pływackiego w okresie ferii szkolnych.

W pływackim Memoriale Henryka Kosakowskiego w Lublinie udział wzięło 248 zawodników z 29 sekcji i klubów sportowych, w tym reprezentanci narodowej kadry Polski, dla których były  to zawody kontrolne podczas trwających przygotowań do Mistrzostw Świata w Pływaniu w Gwangju w Korei.

Udział pływaków w zawodach odbył się dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia KRS 0000157060, które przy tej „medalowej okazji” zwraca się z gorącą prośbą o włączenie się do akcji przekazywania 1% podatku na dalsze wspieranie i promowanie sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży. Prośbę o wsparcie szczególnie kierujemy do kibiców i sympatyków sportu pływackiego na Opolszczyźnie.

 

Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA

Autor zdjęć: Piotr Rakowski.

 

 

 

Wersja XML