Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

GMINNY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

19 lutego 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu odbył się gminny finał 42 już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „ Młodzież zapobiega pożarom ”, w którym uczestniczyli zwycięzcy eliminacji szkolnych w liczbie 26 uczestników, w tym 2 osoby z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, 9 uczniów klas IV – VI oraz 15 osób klas VII – VIII i gimnazjum wraz ze swoimi opiekunami i nauczycielami. Uczniowie klas IV – VI startowali w gr. I, a klasa VII i VIII podstawówki wraz z klasą III dawnego gimnazjum stanowiło gr. II. W ubiegłym roku w tym konkursie uczestniczyło tylko 14 uczniów. Zadaniem uczestników turnieju było rozwiązanie testu złożonego z 30 pytań w czasie 20 minut, a 11 uczestników po teście jeszcze miało II turę złożoną z 3 pytań ustnych ( 5 uczniów w gr. I, 4 w gr. II oraz 2 w gr. III ). Uczestnicy w większości w tym roku wykazali się dużą wiedzą z zakresu pożarnictwa i jego historii, wpływ na to miało odpowiednie przygotowanie się uczniów do tego konkursu .

Wyniki konkursu są następujące :

Uczestnicy wymienieni na pierwszych 3 miejscach wezmą udział w finale powiatowym w Oleśnie w dniu 02 kwietnia br. o godz. 10.00 w Miejskim Domu Kultury, życzymy im jak najlepszych wyników i awansu do finału wojewódzkiego, a tam już 3 – krotnym uczestnikiem był Mateusz Waloszczyk, a zwycięzcy finałów powiatowych w Oleśnie z reguły dominowali w finale wojewódzkim. Wszyscy uczestnicy dzisiejszego konkursu otrzymali dyplomy za udział, a najlepsi dodatkowo nagrody rzeczowe. Podsumowania konkursu dokonał sekretarz komisji konkursowej dh Ewald Zajonc, a nagrody ( miejsca 1 – 3 ) w formie kart upominkowych do Empiku, pamiątkowe koszulki i dyplomy wręczył zwycięzcom Burmistrz Dobrodzienia Andrzej Jasiński w asyście przewodniczącej komisji konkursowej – nauczyciela ZSP w Dobrodzieniu Pani Joanny Nos – Siemiątkowskiej członka OSP Dobrodzień i V – ce Burmistrza Dobrodzienia Michała Tul .

Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, ich opiekunom i nauczycielom, którzy pomogli w przygotowaniu uczniów do konkursowych zmagań i przeprowadzili eliminacje szkolne wraz z druhami OSP Szemrowice, Dobrodzień, Pludry i Bzinica Stara .

 

 E. Zajonc – sekretarz Zarządu M–Gm ZOSP RP w Dobrodzieniu

Wersja XML