• SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dobrodzeńska VEGA na podium zawodów w Humenne na Słowacji

W dniach 27-28 października 2018 r. w miejscowości Humenne (Słowacja) odbyły się VIII Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Klubu PK CHEMES Humenne & MULLER TEXTILES Slovakia Cup dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat. W zawodach brało udział 367 zawodników z 28 klubów sportowych z Białorusi, Serbii, Ukrainy, Słowacji i Polski.

W zawodach bardzo udanie wystartowali zawodnicy Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, którzy indywidualnie zdobyli 31 medali, w tym 10 złotych, 15 srebrnych i 6 brązowych. Dorobek medalowy zapewnił Sekcji zajęcie wysokiego 6 miejsca w klasyfikacji medalowej zawodów wśród międzynarodowej stawki uczestników zawodów.

W najmłodszej kategorii wiekowej bardzo pozytywnie zaprezentowała się najmłodsza zawodniczka sekcji Natalia Olczyk (lat 8) z Ozimka, która w swoim zagranicznym debiucie zdobyła dwa srebrne medale, w konkurencji 50m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym.

W kategorii wiekowej 10-11 lat bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta, które w swojej kategorii wiekowej wygrały medalową klasyfikację klubową. Sara Jainta i Olivia Badura (obie lat 11) zdobyły wspólnie 9 medali, w tym Sara cztery złote: na dystansie 50m i 100m stylem dowolnym, 100m stylem motylkowym oraz na 400m stylem zmiennym. Natomiast Oliwia wywalczyła cztery srebrne medale w konkurencji 100m i 200m stylem zmiennym, 100m stylem klasycznym i 100m dowolnym oraz jeden brązowy na dystansie 50m „żabką”.

W kategorii wiekowej 12-13 lat równie dobrze zaprezentowały się dziewczęta, które w swojej kategorii wiekowej także wygrały medalową klasyfikację klubową. Marta Rakowska (lat 12) z Ozimka zdobyła 6 medali, w tym cztery złote: w konkurencji 100m stylem dowolnym, 100m stylem motylkowym, 200m i 400m stylem zmiennym, jeden srebrny w wyścigu na 50m stylem dowolnym i jeden brązowy na dystansie 100m stylem zmiennym. Na uwagę zasługuje szczególnie start Marty na dystansie 400m stylem zmiennym, w którym zwycięstwo zapewniła sobie nie tylko wśród rówieśniczek, ale jednocześnie w kategorii OPEN kobiet. Uzyskany wynik w tej konkurencji zapewnił Marcie Rakowskiej zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej najwyżej punktowanych wyników sportowych dziewcząt.

Zuzanna Jonczyk (lat 13) z Dobrodzienia zdobyła 6 medali, w tym cztery srebrne: w konkurencji 50m stylem klasycznym, 100m stylem dowolnym, 100m i 200m stylem zmiennym oraz dwa brązowe: w konkurencji 50m stylem dowolnym i 400m stylem zmiennym.

W kategorii wiekowej 14-15 lat Oliwa Laura (lat 15) z Dobrodzienia zdobyła medal srebrny na dystansie 400m stylem zmiennym, zaś Jonasz Badura (lat 15) z Dobrodzienia wywalczył medal brązowy na dystansie 400m stylem zmiennym.

W kategorii wiekowej 17-18 lat Marcel Guzy (lat 18) z Pietraszowa zdobył 6 medali, w tym dwa złote na dystansie 200m i 400m stylem zmiennym, trzy srebrne na dystansie 100m stylem zmiennym oraz na 50m i 100m stylem klasycznym oraz jeden brązowy na dystansie 100m stylem dowolnym. Na uwagę zasługuje wynik Marcela na dystansie 100m stylem klasycznym, który zapewnił mu zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej chłopców najwyżej punktowanych wyników sportowych.

Trener klubowy Oleg Pyrog występy zawodników Sekcji Pływackiej VEGA ocenia pozytywnie i perspektywicznie, mając na uwadze obecny etap sezonu zimowego i trwające przygotowania do zbliżających się ogólnopolskich sprawdzianów wytrzymałości i wszechstronności stylowej oraz Zimowych Mistrzostw Opolskiego OZP.

Udział zawodników z Dobrodzienia w zawodach międzynarodowych odbył się dzięki wsparciu finansowemu Rodziców zawodników oraz Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA, które realizuje zadanie publiczne współfinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego pod nazwą „Opolskie kwitnące pływaniem – VEGA pływaków wspieraniem”.

Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Udział zawodników z Dobrodzienia w zawodach odbył się w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA zadania publicznego współfinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego pod nazwą „Opolskie kwitnące pływaniem – VEGA pływaków wspieraniem”.