Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

41. Edycja Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom”

20 marca 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu odbył się gminny finał 41 już edycji Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom”, w którym uczestniczyli zwycięzcy eliminacji szkolnych w liczbie tylko 14 uczestników, w tym 2 osoby z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz 12 osób ze szkół podstawowych wraz ze swoimi opiekunami i nauczycielami. Trochę zamieszania w tym roku wprowadziła reforma oświaty, gdyż uczniowie klas I – VI startowali w gr. I, a klasa VII podstawówki wraz z klasami II – III dawnego gimnazjum (nie uczestniczyli w konkursie ) stanowiło gr. II. W ubiegłym roku w tym konkursie uczestniczyło 23 uczniów. Zadaniem uczestników turnieju było rozwiązanie testu złożonego z 40 pytań w czasie 30 minut, a 7 uczestników po teście jeszcze miało II turę złożoną z 8 pytań testowych i dogrywkę po 3 pytania ustne ( po 2 uczniów w gr. I i II ). Uczestnicy w tym roku wykazali się niezbyt dużą wiedzą z zakresu pożarnictwa i jego historii, wpływ na to może miało mało czasu na odpowiednie przygotowanie się uczniów do tego konkursu.


Wyniki konkursu są następujące:
szkoły podstawowe gr. I ( kl. I – VI ) : I m. Marcin Grzesiak PSP Pludry 8+5 pkt,  II m. Dawid Sier PSP Pludry 22+3+3,5 pkt, III m. Magdalena Kopyto NSP Bzinica Stara 17+3+2 pkt ( najmłodsza uczestniczka uczennica III klasy );


gr. II : I m. Łukasz Pielok PSP Szemrowice 17+7 pkt, II m. Damian Morcinek PSP Szemrowice 17+6+3 pkt , III m. Rafał Sowa NSP Bzinica Stara 19+6+2 pkt IV m. Dominika Kurda PSP Pludry 17 + 3 pkt;

szkoły ponadgimnazjalne gr. III - I m. Daniel Wieszołek 24 pkt ( także ubiegłoroczny zwycięzca ), II m. Daniel Matachowski 20 pkt .
 

Uczestnicy wymienieni na pierwszych 3 miejscach wezmą udział w finale powiatowym w Oleśnie w dniu 05 kwietnia br. o godz. 10.00 w Domu Kultury, życzymy im jak najlepszych wyników i awansu do finału wojewódzkiego, a tam już 2-krotnym uczestnikiem był Mateusz Waloszczyk, a zwycięzcy finałów powiatowych w Oleśnie z reguły dominowali w finale wojewódzkim. Wszyscy uczestnicy dzisiejszego konkursu otrzymali dyplomy za udział, a najlepsi dodatkowo nagrody rzeczowe. Podsumowania konkursu dokonał przewodniczący komisji konkursowej mł. bryg. Mariusz Koziński z Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie, który także wręczył zwycięzcom ( miejsca 1 - 3 ) nagrody w formie kart upominkowych do empiku i dyplomy w asyście st. kpt. Andrzeja Wróbla – p.o. dowódcy JRG KP PSP w Oleśnie i V – ce Burmistrza Dobrodzienia Marka Witka. Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, ich opiekunom i nauczycielom, którzy pomogli w przygotowaniu uczniów i przeprowadzili eliminacje szkolne wraz z druhami poszczególnych OSP.

 

 


 – E. Zajonc – sekretarz Zarządu MGm. ZOSP RP

Wersja XML