Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

IX FIRE TRUCK SHOW

IX FIRE TRUCK SHOW, czyli MIĘDZYNARODOWY ZLOT POJAZDÓW POŻARNICZYCH odbył się w dn. 30.06-02.07.2017.
Impreza organizowana już od dziewięciu lat w małej wiosce Główczyce pod Dobrodzieniem przez OSP Główczyce oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Główczyce – Gosławice – Zwóz przyciągnęła rekordową liczbę aż 134 wozów strażackich.

Pomysł ożywienia i wypromowania nieznanej miejscowości zrealizował się dzięki pracy i wielkiemu zaangażowaniu mieszkańców. Przy braku funduszy własnych udało się pozyskać sponsorów i patronat medialny. Początkowo przyjeżdżało 20-30 pojazdów, ale z roku na rok wieści o wspaniałym zlocie przyciągały coraz więcej strażaków i sympatyków pożarnictwa z kraju i zagranicy. Dziś, u progu jubileuszowego, bo już X FIRE TRUCK SHOW mamy gości, którzy przyjeżdżają do Główczyc co rok i zabierają nie tylko swoje pojazdy pożarnicze, ale i kolejnych sympatyków zlotu. Mamy gości, którzy przyjeżdżają na jeden główny dla pojazdów strażackich dzień (sobotę), ale i takich, którzy przyjeżdżają z namiotami i bawią się z nami przez całe 3 a nawet więcej dni. W tym roku na 1,5 doby przed zlotem przyjechali pierwsi zlotowicze, a do końca czwartku mieliśmy na polu namiotowym już 3 różne drużyny reprezentujące… muzea pożarnictwa.

 

 

Oferta 3-dniowej imprezy skierowana jest nie tylko dla strażaków, ale wszystkich sympatyków straży i dobrej zabawy, dla małych i dużych, młodszych i starszych, całych rodzin i biwakowiczów. Co roku z programu oraz profilu FB każdy można wyczytać jakie atrakcje na kiedy są zaplanowane. Nikt jednak nie powinien ominąć soboty.

W programie imprezy i tym razem nie mogło zabraknąć stałych punktów – tradycyjnych już konkursów na Najstarszy, Najpiękniejszy i Pierwszy zgłoszony Pojazd Pożarniczy Zlotu oraz Miss Zlotu. Nie obyłoby się również bez słynnego FIRE TRUCK SHOWER, czyli WIELKIEGO PRYSZNICA, podczas którego wszystkie zgromadzone pojazdy wylewają hektolitry wody wg regulaminowych zasad w sposób bardzo efektowny dla widzów i fotoreporterów.

W tym roku zainteresowaliśmy naszym zlotem media nie tylko w naszym regionie, ale i wojewódzkie a nawet krajowe. We wszystkich materiałach pisze się i mówi o nas same miłe rzeczy, co bardzo nas motywuje do dalszej pracy. Organizacja z roku na rok jest coraz większym wyzwaniem, a impreza nie ma charakteru komercyjnego. Robimy to z pasji.

Główny patronat nad tegorocznym FIRE TRUCK SHOW objął Burmistrz Dobrodzienia, pozostałych sponsorów i patronatów medialnych można znaleźć klikając na naszą stronę http://www.firetruckshow.pl/.

Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu organizatorów i mieszkańców, a także finansowej, rzeczowej i medialnej pomocy naszych sympatyków, impreza była wspaniała i odbiła się szerokim echem.

BARDZO DZIĘKUJEMY za WSPARCIE w każdej formie! WSZYSTKIM!
Zapraszamy do śledzenia naszego profil FB https://www.facebook.com/Fire-Truck-Show-czyli-Mi%C4%99dzynarodowy-Zlot-Pojazd%C3%B3w-Po%C5%BCarniczych-208698479148535/?ref=aymt_homepage_panel

oraz na X FIRE TRUCK SHOW zaplanowany na 29.06-01.07.2018.

 

                                                                                                                             ORGANIZATORZY ZLOTU

 

 

 

Wersja XML