Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

23 medale dla VEGI Dobrodzień oraz tytuł Najlepszej Zawodniczki w Legnicy

 

W dniu 22.04.2017 r., pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Legnica, zostały zorganizowane VII Zawody Pływackie o Puchar Prezesa Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Legnicy. W zawodach mogli startować zawodnicy w wieku 10-16 lat. Organizatorem zawodów był klub sportowy WANKAN Legnica oraz Dolnośląski Okręgowy Związek Pływacki.

W zawodach w Legnicy udział wzięli zawodnicy Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, którzy zanotowali bardzo udane starty indywidualne oraz drużynowe zdobywając ostatecznie 23 medale, w tym 9 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych. Zdobycze medalowe zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w konkurencjach indywidualnych i drużynowych przyczyniły się do sukcesu w ostatecznej klasyfikacji medalowej zawodów, w której VEGA Dobrodzień zajęła wysokie 2 miejsce na 16 sklasyfikowanych klubów, ustępując jedynie ekipie pływaków z Juvenii Wrocław.

Do sukcesu medalowego znacznie przyczyniły się dziewczęta, które zdobyły 13 medali, w tym jeden w konkurencjach sztafetowych. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się Marta Rakowska wśród 11-latek i Zuzanna Jonczyk wśród 12-latek. Każda z nich, w swoich trzech startach indywidualnych, zdobyła 3 złote medale. A ponadto, dzięki osiągniętym wynikom indywidualnym Marta zdobyła Puchar Prezesa DOZP dla Najlepszej Zawodniczki Zawodów w swojej kategorii wiekowej, a tym samym zapewniła uzyskanie Tytułu Najlepszego Trenera swojemu trenerowi klubowemu Olegowi Pyrog. Bardzo dobry start w zawodach zanotowała także zawodniczka Katarzyna Klama, która również zdobyła 3 medale; w tym 1 srebrny i 2 brązowe. Alicja Jonczyk zdobyła dwa medale; srebrny i brązowy. Wynik medalowy dziewcząt poprawiła Laura Oliwa, która zdobyła 1 srebrny medal. Dobre starty indywidualne poszczególnych zawodniczek pozwoliły dobrze rokować przed startem w konkurencji drużynowej. Sztafeta dziewcząt w składzie Zuzanna Jonczyk, Katarzyna Klama, Alicja Jonczyk i Marta Rakowska zdobyła brązowy medal na dystansie 4x50m stylem zmiennym.

Chłopcy startujący w zawodach wywalczyli ostatecznie 10 medali uwzględniając także medal srebrny w konkurencji sztafetowej. Z chłopców najlepiej zaprezentował się Jonasz Badura, który w swoich trzech startach indywidualnych, zdobył 3 medale: 2 złote i 1 srebrny. Dominik Kolecek w zawodach zdobył medal złoty i srebrny, a Patryk Krawiec również dwukrotnie stawał na podium zdobywając medal srebrny i brązowy. Dorobek medalowy chłopców powiększyli Marek Wąsik z medalem srebrnym i Arkadiusz Borkowski z medalem brązowym. Sztafeta chłopców w składzie Jonasz Badura,  Patryk Krawiec, Dominik Kolecek i Arkadiusz Borkowski po emocjonującym wyścigu zdobyła srebrny medal na dystansie 4x50m stylem zmiennym, uznając jedynie wyższość ekipy z Juvenii Wrocław.

 W Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Legnicy udział wzięło 325 zawodników z 16 sekcji i klubów sportowych.

Udział pływaków w zawodach odbył się dzięki wsparciu organizacyjnemu  Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia KRS 0000157060, które przy tej „medalowej  okazji” zwraca się z gorącą prośbą o przekazywanie 1% swojego podatku na dalsze wspieranie i promowanie pływania wśród dzieci i młodzieży. Prośbę o wsparcie szczególnie kierujemy do kibiców i sympatyków sportu pływackiego, których nie brakuje wśród społeczności Miasta i Gminy Dobrodzień.

                                                                                                                                Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA

 

 

Wersja XML