Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Konkurs Wiedzy Pożarniczej

 

 Tradycyjnie w marcu każdego roku w gminach odbywają się konkursy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, a finał gminny odbył się 7 marca 2016 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu pod hasłem „ Młodzież zapobiega pożarom ”, w którym uczestniczyli zwycięzcy eliminacji szkolnych w liczbie 22 uczestników, w tym 4 osoby z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz 18 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych wraz ze swoimi opiekunami i nauczycielami. W ubiegłym roku w tym konkursie uczestniczyło 20 uczniów. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu złożonego z 30 pytań w czasie 20 minut, a 4 najlepszych uczniów ze szkół podstawowych po teście miało II turę złożoną z 8 pytań, natomiast w grupie III ( 17 – 19 lat ) najlepsi postanowili zrezygnować z II tury. 

Uczestnicy wykazali się sporą wiedzą z zakresu pożarnictwa i jego historii. Wyniki konkursu są następujące :
szkoły podstawowe : I m. Oliwia Machnik PSP Dobrodzień 28+0 pkt, II m. Monika Kurc PSP Szemrowice 27+0 pkt ( w ubiegłym roku zajęła tę samą lokatę ), III m. Dominik Krafczyk PSP Szemrowice 24+2 pkt przed Pawłem Ledwoniem 23+1 pkt ; gimnazjum : przeprowadzono eliminacje szkolne, ale ze względu na chorobę opiekuna 3 najlepsi wezmą udział w finale powiatowym ; szkoły ponadgimnazjalne I m. Sabina Maziol 28 pkt ( to siostra Karoliny ubiegłorocznej zwyciężczyni ) , II m. Justyna Skowronek 20 pkt  ( w ubiegłym roku zajęła tę samą lokatę ), III m. Dawid Gudra 17 pkt przed Weroniką Pluta ( poprzednio 3 lokata ).

Trzy pierwsze miejsca premiowane są udziałem w finale powiatowym w Oleśnie, który odbędzie się 31 marca br. o godz. 10.00 w MDK, życzymy naszym zwyciężcom jak najlepszych wyników i awansu do finału wojewódzkiego, a tam wieloletnim uczestnikiem była Dorota Matziol – uczestniczka także czterokrotnie finału krajowego. Może uda się nawiązać do chlubnych tradycji poprzedniczki, a zwycięzcy finałów powiatowych w Oleśnie od lat dominują w finale wojewódzkim. Monika Kurc i Justyna Skowronek na szczeblu gminnym utrzymały swoje pozycje  i nie poprawiły swoich II miejsc z ubiegłego roku. Wszyscy uczestnicy dzisiejszego konkursu otrzymali dyplomy za udział, a najlepsi dodatkowo nagrody rzeczowe. Podsumowania konkursu dokonał przewodniczący komisji konkursowej st. kpt Mariusz Koziński z Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie, który także wręczył nagrody w formie kart upominkowych do empiku i dyplomy w asyście druha Erwina Dziuby – Prezesa Zarządu Oddziału MG ZOSP RP w Dobrodzieniu .


 – E. Zajonc – sekretarz Zarządu ZOSP RP 

 

 

Wersja XML